Prístrešky Využitie prírody Zaujímavosti

10 spôsobov využitia bambusu

4 (80%) 1Hlasovanie

Bambus je jeden z tých prírodných darov, ktorý môže byť použitý, obrazne povedané, na milión spôsobov. Od prístrešku po lieky, bambus sa zdá byť vhodný na čokoľvek, jeho použitie je obmedzené iba predstavivosťou človeka.

b4

Takže akých je 10 najlepších spôsobov , ako použiť bambus pre prežitie ?

1. Ak budete chcieť získať prístrešok v stave núdze, bambusové tyče sú výborné, hlavne pre ich pevnosť a ľahkosť, čo ich radí na prvé miesta pri voľbe materiálu na prístrešok.

2. Vaše potreby pitnej vody a pitného režimu môžu byť uspokojené prostredníctvom bambusu. Niektoré bambusy rastú dostatočne veľké a hrubé, že v nich môžte variť vodu. Iné bambusy môžu obsahovať pitnú vodu priamo v bambuse.

3. Bambusy sa vyskytujú hlavne v tropických a subtropických krajinách Afriky, Ázie, Ameriky alebo Austrálie, najčastejšie vo veľkom počte a vytvárajú tak bambusové lesy.

4. Zvážte bambus ako pochodeň, osvetlenie. Pri dôkladnom rozdelení jedného konca na „triesky“, čiže jemné časti, na ktoré nakvapkáte olej do zapaľovača a zapálite. Takáto pochodeň vám vydrží, pri dôkladnej príprave, minimálne 15-20 minút.

5. Pomocou oštepov z bambusu bude hračka priniesť „domov“ rybu, či opiecť slaninu.

6. Niektoré bambusy sa dajú použiť ako robusný a pritom extrémne ohybný prút.

7. Duté bambusy sa dajú použiť aj ako vhodná úskladňa suchého tovaru.

8. Z bambusu sa dá vyrobiť veľa rôznych nádob na varenie a pečenie, prípadne nádob na inú úpravu potravy.

9. Niektoré časti bambusu sú jedlé. Výhonky niektorých druhov bambusu možno uvariť a zjesť.  Pri zbere si treba dávať pozor, niektoré druhy môžu obsahovať kyanid a taktiež si treba dať pozor na to, aby ste nezničili bambus prílišným zberom z jednej rastliny.

10. Ak potrebujete „ujsť“ z ostrova, môžte si vyrobiť bambusový raft.

PRE VIAC ZAUJÍMAVOSTÍ SI POZRITE VIDEO NIŽŠIE 🙂

b3

Loading Facebook Comments ...