Ochrana prírody Prikrmovanie vtáctva

Možnosti prikrmovania vtáctva v okolí domova

5 (100%) 1Hlasovanie

V tomto článku si opíšeme aj názorne ukážeme niektoré z možností prikrmovania na záhrade, alebo balkóne. Čím prikrmovať sme už rozoberali v článku o krmivách, alebo o tom, ako pripraviť kvalitné lojové krmivo.

Drevené prístrešky

Je to bežná možnosť prikrmovania, mnohí si búdky, či kŕmitká sami vyrábajú, je to zábava a dobrý pocit z tejto práce vás neminie. Výroba takéhoto prístrešku je jednoduchá, stačí zapojiť fantáziu, zvážiť možnosti a pustiť sa do toho 🙂

20150212_160841

Kŕmitká z PET fľaší

Táto možnosť je tiež pomerne jednoduchá, PET fľaše používa snáď každý, preto o materiál nie je núdza a do výroby možno zapojiť aj celú rodinu. Stačí vyrezať otvor, cez ktorý vtáky bez problémov vložia hlavu a do spodu nasypať krmivo, ako je to na obrázku. Vyrezaný kus je možné použiť ako striešku. Potom len ostáva priložiť niečo ako stojan, bidielko. Ja som použil staršiu, nekvalitnú ceruzku.

20150212_160850

Jednoduché kŕmitká z nádob, fľašiek,…

Tento druh je na výrobu prakticky najľahší. Stačí odrezať spodnú časť z nejakej plastovej nádoby, alebo aj z PET fľaše. V mojom prípade som použil práve PET fľašu, ktorá bola v tvare takmer dokonalého valca, čiže sa ideálne hodila. Potom stačí uviazať špagát na dva konce a pripevniť.

20150212_160858

Lojové guličky

Táto metóda prikrmovania je ideálna pre tých, ktorí nemajú čas, materiál, alebo chuť na výrobu kŕmitka, alebo búdky. Tieto guličky obsahujú primárne loj a trochu semien. Sú veľmi tvrdé, ale to nie je pre vtáky problém. Hlavnou nevýhodou je, že nie je zadarmo, tieto guličky si treba objednať, majú ich v takmer každom zvieracom obchode a sú pomerne lacné, jedna gulička vyjde na približne 0,30€. Takúto guličku potom stačí upevniť na konár, alebo kdekoľvek inde. Vtáčiky si zaručene pochutia 🙂 Ja túto možnosť používam len ako spestrenie jedálnička pre našich návštevníkov.

20150212_160907

Na našom e-shope v týchto zimných mesiacoch prebieha akcia.
Pri každej objednávke u nás získate balíček kŕmnej zmesi ZADARMO 🙂
Loading Facebook Comments ...