Výbava

O ZNAČKE : MORA of Sweden

Hodnotiť tento príspevok

MORA OF SWEDEN je švédska rodinná firma so sídlom  v meste Mora, s tradíciou výroby nožov od roku 1891, vlastnená a riadená rodinami Frosts a KJ Eriksson. Ročne vyrobí 3.000.000 nožov. Divízia MORAKNIV vyrába nože pre rybárov, poľovníkov, zálesákov, hubárov, turistov a pre pracovné použitie. Divízia Frosts sa zaoberá výrobou profesionálnych kuchynských nožov a nožov pre spracovateľov mäsa. Nôž značky MORAKNIV a Frosts je vždy vyrobený vo Švédsku!

Produkty MORA nájdete aj na našom e-shope !

MORA7

Na výrobu čepelí používa MORA OF SWEDEN tri druhy ocelí:

STAINLESS STEEL – nerezová oceľ (S)

Čepele sú vyrobené zo švédskej za studena valcovanej nerezovej ocele Sandvik 12C27 (kalená na HRC 57-58). Vyrábané nože majú extrémnu pevnosť, dlhú životnosť, rovnako ako vysokú odolnosť proti korózii.

CARBON STEEL – uhlíková oceľ (C)

Čepele z vysoko uhlíkovej švédskej ocele sú kalené na HRC 59-60. Ponúkajú najvyššie ostrie za najnižšiu cenu. Tieto nože však vyžadujú väčšiu pozornosť z pohľadu korózie. Musia byť vždy po použití riadne očistené a usušené. Nože, ktoré sú vyrobené z uhlíkovej ocele, môžu po určitom čase používania dosiahnuť sivý povrch. To je však len estetická zmena a nemá negatívny vplyv na kvalitu ostria. Naopak, čepeľ bude mať o niečo lepšiu odolnosť proti korózii.
Špeciálnym druhom uhlíkovej ocele s označením na čepeli HI CARBON NO STAIN je vysokouhlíková oceľ bez vytvárania škvŕn a sivého povrchu so zachovaním ostatných výhod uhlíkových ocelí. Používa sa na výrobu najkvalitnejších kuchynských nožov.

LAMINATED STEEL – laminovaná oceľ (L)

Oceľ tejto triedy je jedinečná pre nože MORA OF SWEDEN. Jadro čepele z vysoko uhlíkovej ocele je obklopené plátkami z mäkšej legovanej ocele. Vysoká tvrdosť (HRC 61) sa dosahuje kalením, čo má za následok vynikajúcu húževnatosť čepele noža, maximálne ostrie a dlhú životnosť. Čepeľ môže byť ohnutá do vopred stanoveného tvaru.


Pozrite si aj zopár produktov z tejto značky, všetky nájdete aj na našom e-shope, stačí kliknúť na obrázok.

  • MORA Allround 748 MG

Zdroj : rebiop.sk

Loading Facebook Comments ...