Uvar/upeč/priprav si sám

Príprava rýchlych pokrmov v prírode

5 (100%) 4Hlasovanie

V prírode si môžete pripraviť z niekoľkých surovín za pomoci ohňa skvelý obed. Osobne mi veľmi chutí čerstvé jedlo v prírode. Dodá to veľa sily, energie a naviac také čerstvé a teplé jedlo zvýši náladu smiley.

Čo potrebujeme na prípravu takého obeda ??? Závisí to najmä od vašej chuti a fantázie a samozrejme aj od surovín, ktoré so sebou máte. Tak poďme si spoločne priblížiť prípravu dvoch konkretnétnych pokrmov…

I. pokrm : Teplé, slané jedlo

– Ingrediencie : Pokrájaná cibuľa, slanina a šunka, pečená fazuľa s paradajkovým pretlakom v konzerve, pokrájané špekačky.

– Postup : Do ešusu alebo hrnca nasypeme pokrájanú cibuľu, slaninu, šunku, špekačky a pečenú fazuľu s paradajkovým pretlakom v konzerve. Všetko to premiešame a dáme nad oheň variť. Je potrebné to nad ohňom miešať, aby sa vám to neprichytilo na spodok hrnca. Nie je nutné to variť až tak dlho, závisí to na najmä na vašej chuti. K jedlu je dobré si dať chlieb alebo rožok. Tak dobrú chuť! smiley

jedlofazula

II.pokrm : Sladký koláč s hrozienkami.

-Ingrediencie : Múka, hrozienka, kypriaci prášok,cukor, mlieko.

fajn jedlo

-Postup : Najprv dáme na dno ešusu aspoň 2 vrstvy papiera na pečenie, aby sa nám koláč nepripiekol. Koláč v ešusi je lepšie piecť na uhlíkoch, pretože sa vám nepripečie. Všetky suroviny (múka, hrozienka, kypriaci prášok, cukor a mlieko) zmiešame v ešusi a dáme na oheň. Suroviny dávkujeme podľa chuti a dávame pozor aby sa nám koláčik nepripiekol. Koláč bude upečený, keď bude zafarbený dohneda, ale je lepšie ho najprv ochutnať a havne je nutné dávať pozor pri pečení koláča, aby nezhorel. Prajem vám dobrú chuť!

fajn jedlo 2

 

Loading Facebook Comments ...