Zaujímavosti

Ochrana pred opuchom po bodnutí hmyzom

3 (60%) 1Hlasovanie

Horúce počasie a slabé zimy spôsobujú, že v týchto letných dňoch máme okolo nás veľa bodavého hmyzu, ktorý je navyše aj viac agresívnejší ako po minulé roky. Väčšinou, ak ich nerozdráždite, vás osa, či včela obletí a neublíži, no môže sa stať, že vás chtiac či nechtiac bodne. Takéto bodnutie je vždy trochu nepríjemné a občas aj veľmi nebezpečné, hlavne pre alergikov. Aká jednoduchá môže byť „prvá pomoc“ po bodnutí včelou, či osou ?

shutterstock_225829804-e1439443254959-702x336

Verte, či nie, už dlhšiu dobu sa medzi ľudmi traduje jednoduchý trik na pomoc proti opuchnutiu miesta bodnutia. Jednoducho si ranu niekoľkokrát pretriete hlinou, ktorú máte v prírode všade okolo seba. V prípade, že máte v koži zapichnuté žihadlo, ho treba samozrejme vybrať a to ešte pred pretieraním hlinou. Zatiaľ ešte nikto presne nevie, prečo je to tak účinné, no mnohým ľuďom (a to aj alergikom) to veľmi veľa krát pomohlo.

Na záver treba dodať, že je táto zaujímavá metóda veľmi jednoduchá a účinná, nie je sto percentná a preto sa na ňu nemožno spoliehať, čo sa týka najmä alergikov. Každý človek môže na túto metódu reagovať inak.

—————————————

Zdroj obrázku : http://www.kosicednes.sk/kolapsy-su-v-norme-pribudaju-bodnutia-hmyzom/

Loading Facebook Comments ...