Recenzie

TIP NA VÝLET : Bezovec

Hodnotiť tento príspevok

Lyžiarske stredisko Bezovec pri Piešťanoch ponúka dve základné prírodné služby – v lete turistiku a v zime lyžovačku.

Nachádza sa do pol hodiny od mesta Piešťany, medzi Starou a Novou Lehotou. Rozlohou je to stredne veľké stredisko so štyrmi vlekmi. V zime ponúka možnosti lyžovania sa na piatich zjazdovkách, hlavnou nevýhodou je však častá nedostupnosť lyžiarskeho vleku LV500, ktorý vyváža ľudí na najstrmšej zjazdovke. Ak napadne viac ako 30 centimetrov prírodného snehu, môžte sa tešiť na krásnu rodinnú lyžovačku, pretože ak nebude fúkať, tak máte takmer 100%nú istotu krásneho počasia. Nie je vhodné pre náročnejších lyžiarov, pretože stredisko ponúka len krátke a pomerne úzke trate.

BEZOVECP1230712

V lete je tu fakt krásne, o čom sa môže sami presvedčiť pri dvoch dostupných turistikách, obe sa dajú absolvovať s celou rodinou aj malými deťmi.

Prvá je výstup na hrad Tematín, ktorá vám zaberie pri ľahkom tempe niečo viac ako hodinku, no výstup je pomerne ľahký, žiadne prudké prevýšenia. Vhodné na relaxačnú turistiku a na oddych.

Tematín

Druhý výstup je priamo na vrchol Bezovec, ktorý vám od pokladne zaberie ani nie trištvrte hodinu, no musíte počítať s stredne prudkým prevýšením, ktoré môže poriadne liesť na nervy, no na konci to bude stáť za to.BEZOVEC P1230712

WEBhttp://www.skibezovec.sk/

————————————————

Zdroj obrázkov : http://kde.sportujeme.sk/detail/lyzovanie-a-bezky/ski-bezovec/238_18

http://sk.wikipedia.org/wiki/Tematín

Loading Facebook Comments ...