Vyrob si sám

Výroba „halapartne“ z mačety

Hodnotiť tento príspevok

Rozhodol že si vyrobím z mačety takú „halapartňu“. Je to nástroj, ktorý môžete použiť na sekanie trávy, vysokých konárov a v krajných prípadoch aj na sebaobranu pred divokými zvieratami. Výroba je veľmi jednoduchá:

Potrebujete na to

– nejakú silnú šnúru ( ja som použil paracord ), palicu ( lepšia je hrubšia palica, ja som si palicu aj vybrúsil a nalakoval ), izolačnú pásku a mačetu ( mačeta musí byť zbavená rukovete a je lepšie keď je zbrúsená ).

 

veciPostup

1. Najprv si spravíme do palice zárez s nožom. Zárez si spravíme taký veľký, aby sa nám do zárezu zmestila mačeta. Zárez spravíme pomocou noža tak, že na vrch palice do prostriedku priložíme nôž a udrieme po ňom nejakou palicou.

2. Následne do zárezu vložíme mačetu. Cez dierky v mačete ( ktoré sú určené na pripevnenie k rukoveti ) si prevlečieme paracord, alebo nejakú inú šnúru a obmotáme mačetu okolo palice.

vyroba mačety 2

3. Potom už len celú mačetu obmotajte izolačnou páskou. Je dobré ak do vrchu zárezu zafixujete malé drievko, pretože mačeta bude lepšie držať. Tak a tu je už hotová „halapartňa“ z mačety smiley.

vyroba mačety3

Loading Facebook Comments ...